Pierwszy Powiatowy Turniej w Grach Zespołowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

9 czerwca 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Pierwszy Powiatowy Turniej w Grach Zespołowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Głównym organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Krzyżu Wlkp., a współorganizatorem Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. Turniej został zrealizowany w ramach akcji Rady Młodzieży "Pomóż bezdomnemu  psu!". Każda szkoła, która zgłosiła swój akces uczestnictwa, przywiozła wpisowe w postaci minimum 5 kg karmy dla psów, która zostanie przekazana do schroniska dla psów w Jędrzejewie.

Uczniowie reprezentujący siedem  szkół z naszego powiatu rywalizowali w dwóch konkurencjach: piłka siatkowa dziewcząt oraz piłka nożna chłopców. Uczennice naszego gimnazjum zdobyły I miejsce w swojej konkurencji, natomiast uczennice Liceum Ogólnokształcącego IV.

Pogoda i humor dopisywały  wszystkim zawodnikom. Każda z drużyn otrzymała poczęstunek oraz dyplomy za udział w zawodach. Zespoły, które zajęły miejsca na podium zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Kapuścińska