Sport

Informacja

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim  informuje,  że

od dnia 28 grudnia 2020 r. do dnia 17 stycznia 2021 r. zawiesza się funkcjonowanie obiektów

sportowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, z wyjątkiem

przypadków i na warunkach określonych w

ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz U poz. 2316)

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200002316

Regulamin korzystania z boiska wielofunkcyjnego Orlik oraz hali sportowej przy ZSO w Krzyżu Wlkp. ul. Sienkiewicza 1 na czas ograniczeń wynikających ze stanu epidemicznego obowiązujący od 18 maja 2020r. (zasady ogólne).

c

I.                   Ogólne zasady:

1.      Szkoła dysponuje dwoma boiskami – boiskiem do piłki nożnej i wielofunkcyjnym oraz halą sportową o powierzchni sportowej 800 m2.

2.      Boisko do piłki nożnej może jednorazowo zostać udostępnione 14 uczestnikom zajęć   i dwóm trenerom, nie licząc  opiekuna dziecka do 13 roku życia.

3.      Hala sportowa może jednorazowo zostać udostępniona 16 uczestnikom i dwóm trenerom.

4.      Siłownia zewnętrzna, plac zabaw, skocznia, bieżnia, tereny zielone i place przy szkole nadal pozostają zamknięte.

5.      Boiska i hala sportowa są czynne w dni powszednie w godzinach: 15:00 – 20:00 dla grup zorganizowanych (kluby sportowe, grupy osób),  po wcześniejszym zarezerwowaniu obiektu (w dni powszednie od 14.00 do 19.00) u opiekuna obiektu (tel.501583645). Obowiązuje harmonogram korzystania z hali sprzed stanu epidemicznego dostosowany do przepisów i zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

6.      Na boiskach i hali sportowej może przebywać tylko jedna grupa sportowa.

7.      Wejście na boiska jest udostępnione wyłącznie furtką od strony Sienkiewicza (przy wejściu do MGOPS) pod nadzorem pracownika szkoły o ustalonych  w zgłoszeniu godzinach.

8.      Uczestnicy mogą korzystać wyłącznie z osobistego sprzętu sportowego.

9.      Między wejściem grup prowadzone będą pracy sanitarne, gospodarcze.

10.   Każdy uczestnik może korzystać z obiektu w ograniczonym czasie 60 minut, liczonym od wejścia do wyjścia (czas może zostać wydłużony w przypadku braku rezerwacji na kolejną godzinę).

11.   Każdy uczestnik zobowiązany jest do poddania się procedurze sanitarnej.

12.   Nie można  korzystać z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

 

Regulamin w części „obowiązki osób korzystających z obiektów sportowych ZSO  w Krzyżu Wlkp.” dostępny na terenie obiektu.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp.

Renata Dahmani

Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim ,,Szkołami aktywnego wypoczynku''

Od stycznia 2017 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim przystąpił do programu ,, Szkolny Klub Sportowy”, który jest skierowany do wszystkich  uczniów bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.

Czytaj więcej...

Pierwszy Powiatowy Turniej w Grach Zespołowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

9 czerwca 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Pierwszy Powiatowy Turniej w Grach Zespołowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Finał województwa wielkopolskiego w lekkej atletyce Piła 2016

Tym razem w Pile na odnowionym stadionie, 24 maja 2016 r, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Bardzo wysoka temperatura i słońce sprawiły, że dla wszystkich były to niezwykle trudne zawody. Naszą szkołę w biegu na 300 reprezentował Sebastian Tecław zajmując 28 miejsce i uzyskując czas: 40,96 s.  Serdecznie gratulujemy awansu do finału województwa wielkopolskiego oraz życzymy dalszych sukcesów.