Akademia Uczniowska 2013/2014

 

W roku szkolnym 2013/2014 w ramach Akademii uczniowskiej prowadzone były dwa Szkolne Koła Naukowe oparte na szkoleniu „Au Sześcian – Projekty edukacyjne” z matematyki oraz jedno SKN w oparciu o szkolenie „ Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie” z fizyki.

Zajęcia prowadziły panie: J. Kołodziej, A. Wiśniewska, A. Nawojczyk. Na zajęciach kół naukowych wykorzystywane były metody rozwijające kompetencje kluczowe uczniów.

Gimnazjaliści planowali i przeprowadzali, zgodnie z procedurą naukową, obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe. 6 czerwca 2014 roku w hali naszego gimnazjum odbył się pokaz edukacyjny pod tytułem „ Chemia jest na każdym rogu”.

Poprowadził go pan Mateusz Stocki – przedstawiciel firmy ArtScience, który przedstawił wiele atrakcyjnych doświadczeń kończących się różnymi, zaskakującymi nas efektami. Kilkoro uczniów uczestniczyło w eksperymentach i za tę odwagę otrzymali pamiątkowe nagrody.