JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/fizyka
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fizyka

„Odkrywać nieznane, tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowań fizyką” 2010

Projekt realizowany w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizuje grupa projektowa, w skład której wchodzą uczniowie klas drugich i trzecich. Głównym celem zajęć jest poszerzanie wiedzy i zainteresowań fizyką poprzez doświadczenia i zajęcia praktyczne w pracowni fizycznej i informatycznej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie:

W poniedziałek 22 marca 2010 r. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp. odbyły się zajęcia pokazowe dla nauczycieli w ramach projektu „Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką”.

Po powitaniu zaproszonych gości przez panią Agnieszkę Nawojczyk uczennica kl. I d Adrianna Różańska przedstawiła informacje dotyczące projektu i realizowanych w związku z tym zajęć edukacyjnych.
Spotkanie zaczęło się od przedstawienia przez uczniów wniosków z wykonanego w domu doświadczenia oraz podsumowania informacji nabytych w trakcie ostatnich zajęć, które dotyczyły zjawiska dyfuzji w ciałach stałych.
Przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego uczniowie utrwalili wiadomości o ciśnieniu, podciśnieniu, nadciśnieniu i rozszerzalności temperaturowej ciał, a następnie zastosowali je w trakcie wykonywania doświadczeń eksperymentalnych.
Wszystkie grupy musiały dobrać odpowiedni sprzęt do realizowanego zadania, przeprowadzić poprawnie (zgodnie z instrukcją) doświadczenie, opisać obserwowane zjawisko, a następnie sprecyzować wniosek. Wszystkie zespoły pracowały w wyrównanym tempie i formułowały trafne wnioski.
Spotkanie było podsumowaniem pierwszego cyklu zajęć poświęconego właściwościom i budowie materii.

{gallery}fizyka{/gallery}