„Młodzi głosują” projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

 

Wybory samorządowe

16 listopada odbyły się wybory samorządowe. Władze samorządowe mają ogromny wpływ na najbliższe otoczenie, dlatego wybory są tak ważne. Niestety ponad połowa uprawnionych nie bierze w nich udziału. Jedną z najniższych frekwencji notuje się w najmłodszej grupie wiekowej, dlatego też uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą- panią Ludmiłą Wicher postanowiliśmy włączyć się do akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej i w naszej miejscowości 10 listopada przeprowadzili akcję pro frekwencyjną – rozwiesili plakaty i rozdali ulotki namawiające mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego do udziału w wyborach samorządowych.

Wybory prezydenckie

30 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się wybory prezydenckie. Głosowanie  zorganizowano w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej ,, Młodzi głosują”. Każdy uczeń mógł oddać swój głos na jednego z 11 kandydatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 43,29 %.Najwięcej głosów uzyskał Bronisław Komorowski – 34,5 % ,a po nim Janusz Korwin – Mikke - 26, 76 % głosów. Młodzież zachęca wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w tak ważnej dla każdego obywatela sprawie. Należy pamiętać, że to nie obowiązek lecz prawo, z którego warto korzystać.