JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/festiwal2013
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/festiwal2013

Festiwal Projektu Edukacyjnego 2013

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas II realizowali projekt „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali podczas „ Festiwalu Projektów” 25 czerwca  2013r. w hali widowiskowo-sportowej naszego gimnazjum. Uczniowie każdej klasy podzieleni zostali na trzy grupy, wśród nich wylosowano te, które przedstawiły grę dydaktyczną „Przedsiębiorczość”. Celem gry jest przedstawienie podstawowych informacji dotyczących realiów rynkowych, aby zaszczepić graczom myślenie kategoriami przedsiębiorczości współpracy i inwestowania. Pozostałe grupy przedstawiły wybrane zagadnienia z realizowanego projektu.

Uczniowie. klasy IIa zaprezentowali temat „Sklepik szkolny - rynek wokół nas; badanie podaży” oraz „Sklepik szkolny - rynek wokół nas; badanie popytu”. W czasie prezentacji zostały omówione motywy podejmowania działalności gospodarczej, funkcjonowanie rynku, zbytu. Uczniowie przeanalizowali mechanizmy rynkowe na przykładzie działalności sklepiku szkolnego, wyjaśnili działanie popytu i podaży oraz ceny jako regulatora rynku.

Klasa IIb przedstawiła temat „Jak przygotować budżet domowy” i „Zasady racjonalnego gospodarowania zasobami w życiu”. Uczniowie odgrywając przygotowane scenki udowodnili, że  wiedzą co to jest budżet, nadwyżka, deficyt ,dochody, jak przygotować budżet domowy na jeden miesiąc.

Klasa  IIc zaprezentowała temat „Mój region – moja przyszłość” oraz „Lokalny rynek pracy”. W czasie omawiania przygotowanych posterów uczniowie wyjaśnili jak i gdzie  szukać informacji o miejscach pracy jakie cechy są niezbędne, żeby rozpocząć działalność gospodarczą.

Klasa IId zajęła się tematem pieniądza i przedstawiła temat „Po co ludziom pieniądze ?- Środki płatnicze na przestrzeni wieków” oraz „Po co ludziom pieniądze? - Waluty obowiązujące w krajach europejskich.” W swojej prezentacji uczniowie omówili jak na przestrzeni wieków zmieniały się środki płatnicze, jaką funkcję pełnią pieniądze oraz jakimi walutami posługują się obecnie Europejczycy .

Klasa IIe  przedstawiła prezentację „ Zakładamy własną firmę” i „Motywy, procedury i etapy prowadzenia własnej działalności.” Uczniowie przedstawili informacje o korzyściach i zagrożeniach prowadzenia własnej firmy, omówili cechy osoby przedsiębiorczej, wskazali dokumenty ,które należy wypełnić, aby założyć własne przedsiębiorstwo.

Na Festiwalu Projektów obecni byli pani Elżbieta Thomas - przewodnicząca Komisji Oświaty, pani Elżbieta Czarnkowska - przewodnicząca Rady Rodziców, pani dyrektor - Renata Dahmani, wychowawcy klas drugich oraz opiekunowie projektów.

{gallery}festiwal2013{/gallery}

 

Opracowała: Anna Bogdziewicz