Uczennice krzyskiego liceum o powiecie czarnkowsko - trzcianeckim wiedzą wszystko

Już po raz kolejny, tym razem 5 czerwca br., w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance odbył się Konkurs Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie: Luiza Czeszyńska, Klaudia Kunicka i Weronika Major – uczennice klasy 2 LO (jedyna drużyna żeńska!!!).

W zmaganiach uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły z Trzcianki, Czarnkowa, Lubasza i Krzyża Wielkopolskiego. Uczestniczki i uczestnicy (przeważali mężczyźni) zmagali się aż w dziewięciu rundach tematycznych. Dotyczyły one m .in. takich zagadnień jak herby gmin, geografia i przyroda, statut powiatu, szkolnictwo ponadgimnazjalne czy rekreacja w powiecie. W tych niełatwych zmaganiach bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczyny. Dziewczyny z Krzyża zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy. Mogę śmiało powiedzieć, że były bezkonkurencyjne – powiedziała przewodnicząca jury pani Wioletta Szukajło ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Nagrodą był okazały Puchar dla szkoły ufundowany przez Starostę Czarnkowsko – Trzcianeckiego i nagrody książkowe Zwycięzcom nagrodę wręczyli pani Renata Grzyśnik, dyrektor LO w Trzciance i pan Ryszard Jabłonowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Gratulujemy!!!

Barbara Brzozowska – opiekunka zespołu nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie 

Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego uczennic oraz https://www.facebook.com/promocjaPCT/photos/pcb.850240725334848/850240455334875/?type=3&thea