Wiosenne laury dla Julii Małeckiej i Zuzanny Bućkowskiej

Wiosna, jak co roku od dwudziestu dwóch lat, wybuchła artystycznymi uniesieniami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Wieleniu. Dnia 22 marca 2019 roku odbył się tam XXII Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej - "Łagodne Klimaty". Wyjątkowi młodzi ludzie spotkali się z podobnymi sobie, z ich instruktorami i nauczycielami, z miłośnikami recytacji oraz poezji śpiewanej. W Komisji Artystycznej zasiadło trzech utalentowanych i doświadczonych krytyków w składzie : przewodniczący Tomasz Walczak, Katarzyna Hador i Zbigniew Rolniczak.

 

  

W tym roku naszą szkołę w kategorii Poezja Mówiona reprezentowały : Julia Małecka i Weronika Bałamut z klasy 2 LO i Paulina Przyłucka z klasy 3 LO oraz w kategorii Poezja Śpiewana : Zuzanna Bućkowska z klasy 2 LO. Zgodnie z regulaminem konkursu, jury oceniając uczestników brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne. W konkursie wzięło udział 39 uczestników. Nie zabrakło wzruszeń, przemyśleń i rozważań. 

Po wszystkich wystąpieniach została ogłoszona przerwa dla jury, podczas której komisja miała wyłonić zwycięzców. Ten czas umiliła występującym i ich instruktorom Pani Małgorzata Bratek, która za pomocą gitary i śpiewu przekazała piękno poezji i odsłoniła swoją artystyczną duszę. Melodie przeplatane były opowieściami, które pozwalały na zrozumienie tekstów i prezentowanych dzieł. Wbrew pozorom tegoroczne "Łagodne Klimaty" nie były takie łagodne. Komisja po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wygłosiła przemówienie mające na celu uświadomienie uczestnikom popełnianych przez nich, a powtarzających się błędów.

Nie zabrakło konstruktywnej krytyki. Następnie zostały ogłoszone długo wyczekiwane wyniki. Naszym uczennicom, mimo wysokiego poziomu konkurencji i dużych wymagań jury, udało się zdobyć laury. Julia Małecka oraz Zuzanna Bućkowska zajęły w swoich kategoriach 2 miejsca!.

Oprócz dyplomów i nagród dla laureatów, każdy z uczestników otrzymał piękny, kwitnący kwiat, przypominającego nam o nadchodzącej wiośnie.

Ewa Kowal