Warsztaty filmów animowanych „Phase” - 2018

W dniach 6 – 14 października młodzież z naszej szkoły brała udział w międzynarodowych warsztatach filmu animowanego zorganizowanych przez Fundację „Filmowiec” z Poznania i Studio Filmów Animowanych „Fantasia” z Drezna. Wsparcia finansowego udzieliła Organizacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Oto kilka opinii uczestniczek warsztatów:

„Warsztaty animacyjne w Kudowie Zdrój były bardzo fajnym doświadczeniem. Nie tylko mogliśmy robić swoje własne animacje , ale mieliśmy okazję  poznać wielu ciekawych ludzi z różnych krajów.

Wycieczki czy zwykły wypad na basen były bardzo trafnym dodatkiem do tego wszystkiego. Szczerze mówiąc nie mogłam się doczekać tego wyjazdu i nie zawiodłam się.

Zawsze marzyłam o takim wyjeździe ponieważ animacja to coś  czym bardzo chciałabym  zająć się w przyszłości i w końcu miałam taką okazję. Poza tym były dobre posiłki no i wiele ciekawych wspomnień ;) Mam nadzieję że znów pojadę na warsztaty w następnym roku  i spędzę czas tak cudownie jak teraz. No i że będzie kontynuacja naszego ,,Każysz team'' – obcokrajowcy nie potrafią wymówić poprawnie „Krzyż”. Szczerze polecam każdemu kto interesuje się czy chce spróbować animacji”    

Agnieszka Helak, klasa 3a