NARODOWE CZYTANIE 2018

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

 

W  piątek 7 września 2018 r. Biblioteka Publiczna w Krzyżu Wlkp. wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Szkołą Podstawową przeprowadziła akcję wspólnego czytania „Przedwiośnia „ Stefana Żeromskiego.

Uroczystość rozpoczął pracownik Biblioteki Publicznej, który przywitał zebraną publiczność, nawiązał do historii Narodowego Czytania, a następnie przeczytał list od Prezydenta RP.

Wspólne czytanie dzieła rozpoczęli zaproszeni goście, uczniowie szkoły podstawowej oraz uczniowie naszej szkoły, licealiści: B. Piątek, A. Twarowska, A. Rembarz, J. Bogdziewicz, K. Nowak, B. Piątek i gimnazjalistki M. Dobrzycka i J.Węska. Głosowa interpretacja wybranych fragmentów „Przedwiośnia” była bardzo udana.

Na zakończenie wszyscy czytający otrzymali podziękowania oraz biało czerwone goździki. Serdecznie dziękujemy!

Udział młodzieży w Narodowym Czytaniu jest jedną z form upowszechniania czytelnictwa i współpracy z innymi instytucjami.

nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Borucka - Andrzejewska