"Jak nie czytam jak czytam" - udział w ogólnopolskiej akcji

Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Krzyżu Wlkp. wzięła udział w największej akcji czytelniczej w Polsce „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”.

Mając nadzieję, że zaznaczy swój udział w pobiciu  ustanowionego 1 czerwca 2017 r.  rekordu Polski w jednoczesnym  czytaniu wynoszącym 459 409 osób  i  przekroczy w tym roku magiczną liczbę 1 000 000 osób!!!

Uczniowie naszej szkoły należą do grupy 38 % osób, które  w ciągu  roku czytają przynajmniej 1 książkę, co można było zaobserwować 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00. Przed szkołą zebrały się wszystkie klasy wraz z  nauczycielami oraz z  ulubioną własną lub wypożyczoną z biblioteki książką. Przy słonecznej pogodzie rozpoczęło się piknikowe szaleństwo czytelnicze.

Czytano w grupach na siedząco, na stojąco, pojedynczo i w parach. Niektórzy, aby przeczytać fragment wybranej książki stawali nawet na rękach.

Akcja promująca modę na czytanie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do zobaczenia  w przyszłym roku!