Poetycka majówka ze Zbigniewem Herbertem

„2018 -  rok Zbigniewa Herberta”- pod takim hasłem 29 maja odbyła się kolejna „Poetycka majówka”.

W tym szkolnym konkursie recytatorskim zaprezentowało się szesnaścioro gimnazjalistów z klas II i III, a ich występom przysłuchiwali się zaproszeni goście: pani dyrektor Renata Dahmani, pani wicedyrektor Aneta Wiśniewska oraz uczniowie klas 2b i 2c, dla których była to niezwykle poetycka lekcja języka polskiego. W jury konkursu zasiadły panie: Małgorzata Borucka – Andrzejewska, Anna Bogdziewicz, Jolanta Jaworska i prowadząca Ewa Kowal oraz – po raz pierwszy w takiej roli- Agata Twarowska z kl.2 LO.

Po emocjonujących występach przyznano dyplomy i nagrody książkowe laureatom, a wszyscy uczestnicy otrzymają oceny bardzo dobre i celujące. Oto lista zwycięzców:

I miejsce ex aequo  Jan Bogdziewicz kl. 3a i Weronika Michałek  kl. 3c
II miejsce: Jagienka Paluszkiewicz kl. 3a

III miejsce:Wanessa Pełechacz kl. 3a

IV miejsce: Martyna Janczyszyn kl. 2c
V miejsce: Magdalena Dobrzycka kl. 2c
 

 Wystąpili także:

Julita Stępień 3a, Magdalena Tymek 2a, Aleksandra Matkowska 2a, Zofia Miara 2c, Wojciech Andrejczuk 2c, Hubert Szutenbach 2c, Nikodem Pawłowski  3b, Dominika Taflińska 3b, Julita Węska 2b, Katarzyna Klocek 2b oraz Dominik Olczyk 3b.Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Oprac. Ewa Kowal