Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

02 marca br. w krzyskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Kubilus, która od wielu lat związana jest z oświatą w Łomnicy.

Poetka tworzy literaturę „kobiecą”, wskutek czego frekwencję na spotkaniu zdominowały kobiety. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły, były tam Wiktoria Pachulska, Weronika Michałek i Dominika Twarowska z gimnazjum zaś z liceum Zuzanna Bućkowska, Weronika Bałamut oraz Julia Koczerba.

Biografię pisaki przybliżyła wszystkim organizatorka-Katarzyna Hołyst. ,,Serce nie słucha” to pierwsza książka wydana przez wydawnictwo Replika. Kolejne to ,,Jak zjeść słonia”, ,,Szczęście w kolorze burgunda” oraz ,,Zobaczyć tęczę”.
Ostatnia powieść ,,Postaw na miłość” została wydana w ubiegłym roku. Każda z książek cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w trzcianeckiej bibliotece. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o początkach twórczości pisarki, która początkowo pisała wyłącznie do szuflady. Ku zaskoczeniu uczestników spotkania, zdradziła plany na najnowszą książkę, która odbiega od schematu poprzednich. Dotyczyć ma ona wychowywania niepełnosprawnego dziecka, a powstać ma na skutek wielokrotnych próśb o rozwiniecie owego tematu.
Karolina Kubilus okazała się ciepłą i miłą kobietą. Z chęcią nawiązywała kontakt z publicznością oraz odpowiadała na każde z zadanych pytań, które dotyczyły zarówno twórczości jak i życia pisarki. Karolina Kubilus wykazała się dystansem do siebie oraz skromnością. Myślę, że swoją otwartością powieściopisarka zachęciła niejednego uczestnika do sięgnięcia po lektury jej autorstwa.

Weronika Bałamut 1LO

foto. MGOK Krzyz Wlkp.