Spotkanie z Fridą Kahlo& Diego Riverą


12 grudnia 2017 r. grupa uczniów klasy 2 LO z wychowawczynią Barbarą Brzozowską udała się do Poznania, aby uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym o zasięgu nie tylko ogólnopolskim,  ale i światowym – prezentacji dzieł wybitnych malarzy meksykańskich Fridy Kahlo i Diego Rivery.

Jest to jedyna wystawa w Polsce ich dzieł – poprzednia miała miejsce na początku lat 50 – tych ubiegłego wieku.

Licealiści przygotowali się do odbioru tych dzieł sztuki. Na lekcjach wychowawczych rozmawiali o niezwykłych ludziach, jakimi byli Kahlo i Rivera i ich twórczości oraz filmie „Frida” ze wspaniałą rolą tytułową Selmy Hayek.

W trakcie zwiedzania wystawy w Centrum Kultury Zamek mogli także poznać polskie konteksty towarzyszące życiu i twórczości fenomenalnej artystki, jaką była Frida Kahlo. Obejrzeli piękne fotografie Kahlo wykonane przez jej przyjaciółkę Berenice Kolko, oraz prace fotograficzne i malarskie Fanny Rabel obrazujące życie Meksyku w latach 40  i 50 – tych XX wieku.

Warto wspomnieć, że na wszystkich, którzy chcą bardziej poznać życie i twórczość Fridy Kahlo czaka w naszej bibliotece szkolnej książka, opowiadająca o tej niezwykłej kobiecie.