Pamięci krzyskiego poety

W czwartek, 19 października 2017 r., odbył się szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Andrzeja Sulimy- Suryna, poety z Krzyża Wlkp. Pretekstem do przypomnienia w szkołach naszego miasta tej pięknej poezji jest fakt, iż w maju 2018 roku przypada 20-ta rocznica śmierci jej twórcy. Warto o nim pamiętać i poznać na nowo wiersze, w których często rozpoznajemy lokalne motywy.

Po utwory z kilku tomików sięgnęło trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, którzy wystąpili przed jury w składzie: p. Anna Bogdziewicz, p. Małgorzata Borucka – Andrzejewska, p. Jolanta Jaworska i p. Ewa Kowal oraz zgromadzoną w bibliotece szkolnej publicznością.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Jan Bogdziewicz 3a,

II miejsce – Julia Małecka 1LO,

III miejsce – Weronika Bałamut  1LO,

IV miejsce - Weronika Michałek 3c,

V miejsce – Martyna Łopińska 3a,

Nagroda Publiczności – Aleksandra Garstka 2LO.

W konkursie wzięli udział ponadto: Jagienka Paluszkiewicz 3a, Natalia Szramska 1LO, Martyna Spychalska 3b, Kamila Nadowicz 3b, Michał Dobrzański 3b, Oliwia Klocek 1LO, i Julita Węska 2b .

Serdecznie gratulujemy wszystkim udziału, nagradzanego ocenami z języka polskiego, a laureatom także dyplomów i nagród książkowych. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

Foto. M.B-A.                                                            Oprac. Ewa Kowal