Wiosenne laury dla Julii Małeckiej i Zuzanny Bućkowskiej

Wiosna, jak co roku od dwudziestu dwóch lat, wybuchła artystycznymi uniesieniami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Wieleniu. Dnia 22 marca 2019 roku odbył się tam XXII Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej - "Łagodne Klimaty". Wyjątkowi młodzi ludzie spotkali się z podobnymi sobie, z ich instruktorami i nauczycielami, z miłośnikami recytacji oraz poezji śpiewanej. W Komisji Artystycznej zasiadło trzech utalentowanych i doświadczonych krytyków w składzie : przewodniczący Tomasz Walczak, Katarzyna Hador i Zbigniew Rolniczak.

Czytaj więcej...

JULIA MAŁECKA w finale Konkursu Recytatorskiego „#Pan Tadeusz”

Uczennica drugiej klasy liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, Julia Małecka, w piątek 26 października 2018 roku w Lesznie wzięła udział w finale Konkursu Recytatorskiego „#Pan Tadeusz”. Całe wydarzenie miało miejsce w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej o godzinie 11.00.

Czytaj więcej...

Warsztaty filmów animowanych „Phase” - 2018

W dniach 6 – 14 października młodzież z naszej szkoły brała udział w międzynarodowych warsztatach filmu animowanego zorganizowanych przez Fundację „Filmowiec” z Poznania i Studio Filmów Animowanych „Fantasia” z Drezna. Wsparcia finansowego udzieliła Organizacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Czytaj więcej...