Agnieszka Chmurak

Agnieszka Chmurak - sportowiec

Od 2011r. uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu. Reprezentuje Uczniowski Klub Sportowy Ateny Wałcz. Jej pierwszy sukces to zdobycie Mistrzostwa Polski w 2012 r.w kategorii 4XKJM (kobieta junior młodsza, czwórka podwójna i długa).Od tego momentu Agnieszka znalazła się w czołówce zawodników ubiegających się o miejsce w kadrze narodowej , najpierw juniorów a od 2014r. seniorów. W ramach klubu odnosi znaczące sukcesy w mistrzostwach Polski, Europy oraz Świata: 2013 r. – Wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów czwórki długiej, Puchar Europy Juniorów w Szwajcarii. 2014 r.- IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim w kategorii junior, V miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgii (czwórka długa), Mistrzostwa Polski Juniorów- I miejsce w czwórce długiej i II miejsce w dwójce długiej, Mistrzostwa Świata Juniorów w Niemczech – XII miejsce w czwórce długiej. Agnieszka od października 2014 r. przeszła do grupy seniorów i tu również może poszczycić się sukcesami: 2015 r. – XVI miejsce w Mistrzostwach Polski i Europy na ergometrze wioślarskim oraz XX miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w jedynce. Na arenie krajowej najchętniej startuje w jedynce i dwójce, natomiast na arenie międzynarodowej w większych osadach. Obecnie stara się o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w br. w Bułgarii. Jej dalsze plany to AWF w Gorzowie Wlkp. oraz zmiana klubu na AZS AWF Gorzów Wlkp.