Tomasz Dolski

Tomasz Dolski - muzyk Tomasz urodził się 9 lipca  1995 roku w Słupcy. Dzieciństwo spędził w Krzyżu Wielkopolskim, gdzie ukończył szkołę podstawową i gimnazjum. Liceum ogólnokształcące ukończył w Pile.   Od 7 roku życia kształcił się muzycznie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile na dwóch wydziałach: 12 lat na wydziale instrumentalnym w klasie skrzypiec i 4 lata na wydziale wokalnym.  Od października 2014 roku jest studentem Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Poza muzyka klasyczną, której uczył się w szkole muzycznej zainteresował się  również muzyka rozrywkową. Zaczął poszukiwać nowoczesnych brzmień i  tworzyć własne utwory.

Pierwszy utwór - „Love to Music” skomponował w wieku 14 lat. W wieku 13 lat zaczął występować z koncertami na różnego rodzaju imprezach samorządowych, sportowych i kulturalnych.

Wyraźnego przyspieszenia w jego drodze artystycznej dodał udział w I edycji programu telewizji POLSAT „Must be the Music - Tylko Muzyka”, w którym zajął III miejsce. W 2014 r. ukazała się jego pierwsza płyta ,, Love to Music ’’.