Bartłomiej Bołądź

Bartłomiej Bołądź (ur. 28 września 1994) - polski siatkarz, grający na pozycji atakującego. Reprezentant Polski juniorów, a także seniorów.

Piłkę siatkową zaczął trenować w klubie UKS Krzyż Wielkopolski. Następnie był zawodnikiem Stilonu Gorzów Wielkopolski i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W 2013 r. po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale rozpoczął profesjonalną karierę, podpisując 3-letni kontrakt z beniaminkiem PlusLigi, Cerradem Czarnymi Radom.

W najwyższej klasie ligowej zadebiutował już w 1. kolejce sezonu 2013/14 w wyjściowym składzie. W 2014 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Radomia.

,,Na pewno drugie miejsce jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem… Ta nagroda nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale również pozostałych zawodników, dlatego uważam, że każdy z naszej drużyny mógłby znaleźć się w tej najlepszej dziesiątce sportowców - powiedział atakujący Cerrad Czarnych Radom - Bartłomiej Bołądź”.

Uznanie w oczach Stephanea Antigi uzyskał uczestnicząc w połowie lutego 2015 r. , w konsultacjach dzięki którym stanie teraz przed szansą debiutu w biało-czerwonych barwach w kadrze seniorów. Polacy należą do I dywizji Ligi Światowej. W grupie zmierzą się z Rosją, Stanami Zjednoczonymi i Iranem. Pierwsze spotkanie biało- czerwoni rozegrają 28 maja.