Jesienne sukcesy sportowe uczniów ZSO w Krzyżu Wielkopolskim

Miesiące październik i listopad okazały się bardzo pracowite dla naszych sportowców, którzy osiągnęli wysokie wyniki zarówno w lekkoatletyce, jak i w grach zespołowych. 9 października br. krzyscy licealiści pod opieką Jarosława Grasia wzięli udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, podczas której zdobyli kolejno: Julia Zenkowska - II miejsce w rejonie pilskim w skoku w dal, Mateusz Sikora - III miejsce w rejonie pilskim w skoku w dal oraz Bartosz Bartoszewicz - V miejsce w rejonie pilskim w pchnięciu kulą.

30 października br. awans do finału rejonu pilskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2005-2006 zakwalifikowali się uczniowie SP - Wojciech Lemieszka i Maksymilian Jagiełło, a kategorii dziewcząt Maja Brączkowska i Agata Michalak. 13 listopada br. ich młodsi koledzy (Maksymilian Rudziński i Tomasz Twarowski) w drużynowym tenisie stołowym chłopców z rocznika 2007 i młodszego awansowali do finału rejonu pilskiego

Lekkoatleci ZSO w składzie: Julia Zenkowska, Jakub Giś, Mateusz Rosiński-Jarosz, Tomasz Twarowski 7 listopada 2019 r.  wzięli udział w XXI Biegu Niepodległości w Czarnkowie. Na podium znaleźli się nasi sportowcy: I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła  Julia Zenkowska i Jakub Giś oraz II miejsce Mateusz Rosiński-Jarosz. III miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Tomasz Twarowski.

Jesteśmy szkołą, która promuje zdrowy styl życia, i zamiast spać w październikowe sobotnie przedpołudnie 30 uczennic wraz z dyrektor szkoły  wyruszyło na I Spotkanie ,,Ruszaj po zdrowie - nordic walking dla każdego”, zorganizowane przez  Justynę Kapuścińską oraz Dorotę Bołądź. Młodzież z rodzicami, babciami i rodzeństwem przeszła z kijkami około 6 km w czasie 58 minut. Nordic walking - to dyscyplina dla każdego i czas, w którym można się odstresować, oraz poprawić swoje samopoczucie. Nie było to ostanie sobotnie spotkanie walkigowe, ponieważ następne już w grudniu, na które zapraszamy.

Naszym sportowcom życzymy kolejnych sukcesów, natomiast fanów rekreacji oraz zdrowego stylu życia zachęcamy do aktywnego wypoczynku podczas  jesienno-zimowej aury.

            Oprac. Justyna Kapuścińska