Uczennice z naszego liceum o powiecie czarnkowsko – trzcianeckim wiedzą wszystko

Już po raz kolejny, 12 kwietnia br., w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance odbył się Konkurs Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim.

Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie: Luiza Czeszyńska, Klaudia Kunicka i Katarzyna Szkoda – uczennice klasy 1 LO. Tematyka zespołowych zmagań była bardzo szeroka – od znajomości nazwisk i stanowisk władz powiatu i gmin, wchodzących w jego skład, poprzez historię i geografię, rozpoznawanie ze zdjęć np. miejsc rekreacyjnych w powiecie czy budynków szkół aż po dokładną znajomość zapisów w Statucie Powiatu i rozpoznawanie herbów gmin – z opisu lub ilustracji. W tych niełatwych zmaganiach bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczyny – odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie pytania w eliminacjach i finale!!! Nagrodą był Puchar dla szkoły ufundowany przez Starostę Czarnkowsko – Trzcianeckiego i nagrody książkowe dla zwyciężczyń. Gratulujemy!!!

B.B.

Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego uczennic

 oraz https://www.facebook.com/pg/promocjaPCT/photos/?tab=album&album_id=581749355517321