Spotkanie z policją

W czwartek 14.12.2017 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych – asp. Izabelę Kolasę oraz mł. asp. Dominika Sadowskiego i asp. sztab. Wojciecha Rossochackiego.    W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II i III gimnazjum (ok. 120 osób).

Policjantka rozmawiała z  uczniami na temat cyberzagrożeń czyhających w Internecie (włamywanie się na konta na portalach społecznościowych,  hejtowanie, stalking, publikowanie wizerunku innych osób bez ich zgody, konsekwencje prawne zachowań ryzykownych w Internecie). W trakcie spotkania przedstawione zostały 2 filmy informujące o konsekwencjach podejmowania ww. zachowań – konsekwencje emocjonalne dla ofiar i prawne dla sprawców przemocy. Młodzież miała także okazję zadać pytania i chętnie z tej możliwości korzystała.

Na koniec – z uwagi na zbliżający się okres świąteczno – sylwestrowy,  pani aspirant przestrzegała młodzież przed używaniem środków pirotechnicznych.

 Pani i panom policjantom serdecznie dziękujemy za przybycie i przekazanie cennych informacji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

 Grażyna Piasek - psycholog