JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/zdrowie w miescie
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdrowie w miescie

„Miasto i człowiek. Zdrowie w mieście się liczy

Apel został zorganizowany przez pedagoga szkolnego – panią Małgorzatę Grygorcewicz. Prowadziły go uczennice ze Szkolnego Koła PCK: Anna Nowowiejska i Patrycja Stróżyna. Uroczystość rozpoczął nowoczesny taniec dziewcząt (HIP - HOP) pod opieką p. Jolanty Małeckiej. Piosenki zaśpiewane przez Agatę Gapską pod opieką p. Hanny Gapskiej i p. Piotra Haeyra umilały czas uczniom i nauczycielom. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była przedstawiona scenka profilaktyczna pt. „Dary losu” zaprezentowana przez uczniów z koła teatralnego prowadzonego przez p. Ewę Kowal. Zdobyła ona I miejsce w Powiatowym konkursie na scenkę o Zdrowym Stylu Życia. Podczas apelu p. Aneta Wiśniewska wraz z p. Joanną Kołodziej nagrodziły uczniów, którzy wykazali się wiedzą matematyczną, natomiast p. Anna Tejchman rozdała nagrody dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie religijnym.
Głównym punktem uroczystości szkolnej było wykazanie się wiedzą na temat zdrowia klas pierwszych i drugich. Każda z klas zaprezentowała scenkę o zdrowiu oraz przygotowany wcześniej plakat. Za obydwie konkurencje można było uzyskać maksymalnie po 10 punktów. Konkurencje oceniała komisja w składzie: p. higienistka Krystyna Kasperczak, p. pedagog Małgorzata Grygorcewicz, nauczyciel bibliotekarz p. Małgorzata Borucka - Andrzejewska, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Skałecki. Ostatnią konkurencję poprowadziła p. higienistka. Wylosowani przedstawiciele klas musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące prawidłowego odżywiania. Za dobrą odpowiedź można było uzyskać dwa punkty.
W zmaganiach klas bezkonkurencyjna okazała się klasa 1c, która zajęła I miejsce, miejsce drugie zajęła klasa I a , a trzecie miejsce klasa Ie.
Apel spełnił swoje zadanie, przypomniał wszystkim jak dużą rolę w życiu każdego z nas odgrywa zdrowie, a zarazem dał wszystkim wiele zabawy i radości.

 

Małgorzata Grygorcewicz

{gallery}zdrowie w miescie{/gallery}