JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/poznawaj_polske
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/poznawaj_polske

Joanna Dziekan i Jakub Lewkowicz laureatami Konkursu „Poznawaj Polskę”

Po trzech planowanych rundach i czwartej dodatkowej, w których należało udzielać odpowiedzi na pytania, wykazując się wiedzą z historii, literatury, geografii, przyrody, polityki, kultury, sportu oraz znajomością słynnych ludzi i cytatów, do finału weszło 120 uczestników w tym 4 uczniów Gimnazjum z Krzyża Wlkp. (J. Dziekan, P. Janik, J. Lewkowicz, J. Kowal, P. Stróżyna).
Zadanie, przed którym stanęli finaliści było bardzo trudne. Z podanych 15 tematów należało wybrać 1 i napisać rozprawkę.
Krótko przed Wielkanocą w Internecie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Na stronie internetowej Fundacji ukazała się lista laureatów. Wśród nich znalazły się nazwiska uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp. – Joanny Dziekan i Jakuba Lewkowicza.
Laureaci wraz z opiekunami panią Dorotą Dziekan i Emilią Gniatkiewicz – Lewkowicz 19 kwietnia 2010 r. udali się do Warszawy po odbiór nagrody i dyplomu.
Częścią nagrody był trzydniowy pobyt w Warszawie. Inauguracyjne spotkanie laureatów z organizatorami konkursu odbyło się 19 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Pałacu Kultury i Nauki. i miało bardzo konkretny wymiar. Obfitowało w liczne zajęcia i atrakcje, które były z zadowoleniem przyjmowane przez wszystkich. Wymieniamy tylko niektóre: integracyjne zajęcia z asertywności w wypowiedzi publicznej, zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Chopina, spacer po Łazienkach i Starym Mieście, zwiedzania Centrum Sztuki Współczesnej i zajęcia warsztatowe „Świat ruchomych obrazów”.
Centralnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Odbyło się ono w auli Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki.
W dniu tym mieliśmy także możliwość wysłuchania bardzo interesujących wykładów: „Bitwa pod Grunwaldem” i „Czarna Legenda Krzyżaków” wygłoszonych w ciekawy sposób przez pracowników Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.
Różnorodność zajęć i związane z nimi wrażenia powodowały, że czas płynął bardzo szybko i jak zawsze, tak i tym razem sprawdziło się powiedzenie, że to co dobre szybko się kończy.
Po oficjalnym pożegnaniu udaliśmy się na Dworzec Centralny, by 21 kwietnia o 14.35 wyruszyć w drogę powrotną do Krzyża Wlkp.
Konkurs ma charakter edukacyjny, wzbogaca wiedzę, ale także uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.
Dziękujemy panu Jarosławowi Komarze i naszym rodzicom, którzy służyli pomocą i wspierali nas w poszczególnych etapach konkursu.
W nowym roku szkolnym na pewno będzie kolejna edycja konkursu „Poznawaj Polskę”. Zachęcamy uczniów Gimnazjum do uczestnictwa. Trud na pewno jest duży, ale praca ta nie idzie na marne.

 

Joanna Dziekan i Jakub Lewkowicz

Rozprawka - Joanna Dziekan
Rozprawka - Jakub Lewkowicz

{gallery}poznawaj_polske{/gallery}