JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/suryn
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/suryn

Z wizytą w domu poety 2010

03 marca br., mieli okazję spotkania z panią Walentyną Suryn, matką poety, w jej pełnym pamiątek mieszkaniu.
Mimo sędziwego wieku gospodyni pokazywała zachowane prace, fotografie, czasopisma i książki syna, a z każdym przedmiotem związana była historia, której z zainteresowaniem słuchaliśmy. Uczestnicy spotkania czytali też fragmenty zapisków i wierszy Andrzeja Sulimy – Suryna, przy czym dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z tą poezją.
Warto pamiętać, że utwory zmarłego w 1998 roku poety znaleźć można w tomikach „Pomiędzy” (1993), „Światło”( 1998), „Posłaniec słowa” (2006), „Więc dołóż do ognia trochę miłości i ciszy” (2007) oraz „Wyspa Patmos” (2008).
Ten niezwykły człowiek – „strażnik wiatru, pasterz obłoków” – żył obok nas i warto o nim pamiętać...

 

Opiekunka koła: Ewa Kowal

{gallery}suryn{/gallery}