JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/pokaz naukowy
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pokaz naukowy

Warsztaty i pokaz naukowy „Od wrzenia do gazu”

W godzinach przedpołudniowych, chętni uczniowie z klas II i III uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez pana Stockiego. Zagadnienia i eksperymenty były opracowane w odniesieniu do nowych podstaw programowych kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
O godzinie 12:30, na hali sportowej, wszyscy uczniowie i nauczyciele gimnazjum uczestniczyli w podróży po krainie eksperymentów. Uczniom najbardziej podobały się eksperymenty: „ Pasta dla słonia”, „ Chemiczny gejzer”, Płonący stół”, „Duch”.
Zaprezentowane eksperymenty zwróciły uwagę uczniów na obecność nauki w życiu człowieka oraz jak można nabytą wiedzę wykorzystać w praktyce np. pokaz, „Co wspólnego ma bolid Kubicy z dmuchanym balonikiem?”
Pokaz naukowy, oglądany z ogromnym zainteresowaniem, prowadzony ciekawym stylem prezentacji pana Stockiego, okazał się atrakcyjną formą dydaktyki przedmiotów przyrodniczych.
Bożena Tchórzko

{gallery}pokaz naukowy{/gallery}