JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/gwk
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gwk

Otwarcie gabinetu wychowania komunikacyjnego

W 2009 r. gimnazjum złożyło w WORD projekt „Włączasz się do ruchu – włącz myślenie”, wpisujący się w założenia Krajowego programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Gambit 2005 oraz w strategię zawartą w Powiatowym Programie BRD. Jedno z założeń projektu polegało na utworzeniu w szkole dobrze wyposażonego gabinetu wychowania komunikacyjnego. Do tej pory takie zajęcia przeprowadzane były po godzinach lekcyjnych, a służyły przygotowaniu uczniów do zdobycia karty motorowerowej. Dyrekcja gimnazjum, mając świadomość związanej z tym odpowiedzialności, stara się udoskonalić ten proces. Bardzo ważnym krokiem jest powstanie otwartej 6 maja pracowni, w której od 1 września gimnazjaliści rozpoczną naukę przedmiotu noszącego nazwę „edukacja dla bezpieczeństwa”. Jego nauczycielami będą: Wioleta Kubiś i Jarosław Komara. Na wyposażenie gabinetu składają się: rzutnik multimedialny, ekran, komplet plansz ze znakami drogowymi, tablica magnetyczna, zestaw plansz dotyczących pierwszej pomocy, 11 antyram z planszami informacyjno-dydaktycznymi, zestaw znaków drogowych stojących do Miasteczka Ruchu Drogowego, oraz kodeksy.
Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele pilskiego WORD: Stanisław Jędryszczak i Edward Bartol. Krzyski samorząd, dzięki któremu gabinet otrzymał sprzęt komputerowy i fantoma, reprezentował burmistrz Zygmunt Jasiewicz. Wśród gości byli też: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Cyganik, przewodnicząca Komisji Oświaty RM – Elżbieta Thomas, sekretarz Powiatowej Rady BRD – Anna Mikołajewska, policjanci. Pracownię poświęcił ks. Robert Stachowicz.

P.S.

{gallery}gwk{/gallery}